LOGOWANIE WIADOMOŚĆ WIADOMOŚĆ

Revit. Etapy / walka z czasem

Data: 21.11.2017

W kolejnym artykule wprowadzającym w tajniki Autodesk Revit do modelu dodajemy czwarty wymiar, którym jest czas i poznajemy funkcjonalność pozwalającą nim zarządzać, czyli tzw. Etapy. Sprawdźmy, jakie możliwości dają użytkownikowi i zobaczmy krok po kroku, jak się nimi posługiwać.

Etap w programie Revit jest rozumiany jako przedział czasu, w którym dany element (obiekt) zostaje dodany lub usunięty z modelu, czyli w jakim momencie zostanie zbudowany/umieszczony lub wyburzony/usunięty z projektowanego budynku. Cechę tę posiada każdy element 3D w Revicie i może być ona określona we Właściwościach elementu przez dwa parametry: Etap utworzenia i Etap wyburzenia (1).

Nazwy konkretnych etapów (czyli faz realizacji budowy) przypisane do tych dwóch parametrów mogą być dowolnie ustalone przez użytkownika. Dla łatwiejszego startu we wszystkich domyślnych szablonach projektowych zostały zdefiniowane dwie przykładowe: Istniejące oraz Nowa konstrukcja. Taki podział jest wystarczający przy realizacji scenariuszy typu „przed i po” , np. w przypadku modernizacji czy przebudów istniejących obiektów. Jest on jednak zbyt ubogi, gdy chcielibyśmy wykonać symulację powstawania budynku w czasie. W takich sytuacjach użytkownik może stworzyć własną, dowolnie rozbudowaną listę etapów...

 

 

Pełną treść artykułu (strona 106), wraz z pełnym e-wydaniem 57.numeru czasopisma Zawód:Architekt znajdziesz klikając TUTAJ.

 

Skutecznego revitowania!

Krzysztof Adach

##zgopsprw#at#rpsprw.ea##

www.cadach.pl

https://www.cadach.pl/e-szkolenia.html

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera, by otrzymywać najnowsze informacje.