Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera, by otrzymywać najnowsze informacje.
My też dołączamy do zabawy!
Tylko do 30go listopada 2023r. roczna subskrypcja szkolenia: Revit Architecture - ofektywny start! tylko 149zł!
Ostatnia taka promocja miała miejsce ponad 2 lata temu...nie wiadomo kiedy znowu będzie taka okazja!
Nie zwlekaj, wykup dostęp do szkolenia i rozpocznij swoją przygodę ze światem Revita i BIMu:)
Najniższa cena z ostatnich 30 dni to 549zł.
Miło nam poinformować, że założyciel firmy CADach – Krzysztof Adach, praktyk BIM z wieloletnim stażem został twarzą nowej kampanii marki Autodesk. W serii 8 filmów pokaże, jakie korzyści przynosi BIM i jaki wpływ może mieć na Twoją działalność. Współpraca z tak uznaną firmą, jak Autodesk zawsze przynosi ciekawe rezultaty, dlatego zachęcamy do sprawdzenia przygotowanych materiałów wideo.
BIM is not just about drawing and modeling tools. It is a concept assuming the exchange of information about
the model and the designed facility at every stage of the building's life cycle. This is a process that helps to
coordinate between the design team, the contractor team and the facility managers. Despite the fact that
the main factor on which the effective use of BIM depends, are the people who plan, execute and implement
the whole process, its operation also requires efficient tools, which are often complex, technologically advanced,
and requiring special skills from designers. Such tools include, among others, the Revit and ArchiCAD
design platforms, which make it possible to integrate information from many industries and at various stages
of designing and implementation of a construction project.
Miało być 13, ale z rozpędu wyszło mi 14 wskazówek dotyczących rodzin:)
Mimo to mam nadzieję, że nikt nie będzie miał o to pretensji!
Kolejne dwie właściwie powinny być na początku, jednak wyszedłem z założenia, że to, co na końcu, najdłużej pozostaje w głowie, a te dwie rzeczy opisane poniżej to PUNKT STARTOWY, PODSTAWA, FUNDAMENT użytecznej rodziny.
A zatem...
Pod spodem trzecia część mojego „manifestu” dotyczącego rodzin w Revit. Kolejne 3 punkty do przemyślenia i dyskusji.
Tym razem głównym bohaterem są parametry. Mimo, że ich nie widać, potrafią mocno namieszać.
Z małym (długomajówkowym;)) opóźnieniem ale oddaję wreszcie do Waszych analiz i przemyśleń drugą część moich wywodów na temat dobrych praktyk podczas tworzenia rodzin w Revit. Oto kolejne trzy, ważne punkty:
Od dłuższego czasu kiełkował we mnie pomysł napisania artykułu na ten temat i chyba nadszedł jego czasJ W szeroko rozumianej sieci, pojawia się bowiem coraz więcej obiektów revitowych do pobrania, czy to na stronach producentów materiałów budowlanych i wyposażenia, czy też na stronach „specjalizujących się” w tworzeniu i udostępnianiu plików BIM. Kierunek wspaniały i jedynie słuszny, problem jednak w tym, że są one opracowywane przez różne osoby, wg skrajnie różnych „standardów” (jeżeli w ogóle) i często nie nadają się do wykorzystania. Różnorodność była, jest i będzie, i tego nie neguję, chciałbym jednak zwrócić uwagę na te aspekty tworzenia rodzin Revit, które według mnie stanowią o ich użyteczności i jakości.
30 listopada w Warszawie odbyła się kolejna edycja konferencji Autodesk z cyklu BIM Day. Tym razem temat brzmiał: BIM: polska perspektywa – budowa XXI wieku.
W kolejnym artykule wprowadzającym w tajniki Autodesk Revit do modelu dodajemy czwarty wymiar, którym jest czas i poznajemy funkcjonalność pozwalającą nim zarządzać, czyli tzw. Etapy. Sprawdźmy, jakie możliwości dają użytkownikowi i zobaczmy krok po kroku, jak się nimi posługiwać.
Jakiś czas temu dostałem telefon od znajomego, szczęśliwego użytkownika Revita, z pytaniem jak odnaleźć rzut, który był i nagle zniknął z Przeglądarki Projektu. Nie muszę chyba dodawać, że właśnie był w trakcie drukowania dokumentacji „na wczoraj”…
Odcisk na palcu od wciskania TABulatora pojawia się prawie zawsze, gdy wymiarujemy ściany.
Z zasady program wychwytuje jeden, konkretny rodzaj krawędzi/linii np. krawędzie zewnętrzne ścian i tam chce zaczepiać linie odniesienia wymiaru. Jest to bardzo wygodne, pod warunkiem, że interesują nas te same krawędzie/linie, które program „widzi”.
Sprawa staje się trochę bardziej uciążliwa, gdy chcemy wymiarować ściany np. w osiach, a program nadal wykrywa tylko krawędzie zewnętrzne.
Jest oczywiście prosty sposób, aby „przeskoczyć” na inną krawędź/linię. Wystarczy najechać kursorem na krawędź, która nas interesuje i wcisnąć wspomniany wcześniej przycisk TAB. Zaczyna to być jednak, delikatnie mówiąc, nużące, gdy musimy powtórzyć tę czynność 50, 100 czy nawet więcej razy...
W tym artykule przyjrzymy się kolejnej z ważnych funkcjonalności Revita®, a mianowicie Wariantom. Dają one możliwość przeanalizowania projektu lub jego fragmentu w kilku wersjach po to, aby wybrać tę najbardziej zrównoważoną z punktu widzenia energetycznego, wizualnego czy też ekonomicznego.
BIM to obecnie gorący temat w branży architektoniczno-budowlanej, a jednym z popularnych narzędzi, które pozwalają wkroczyć w ten świat, jest Revit. W kolejnych artykułach postaram się przybliżyć wybrane funkcjonalności, które według mnie najlepiej obrazują przydatność Revita w procesie BIM-owskim. Zaczynamy od zestawień, które pokazują, jak kompleksowym narzędziem projektowym (nie rysunkowym!) jest ten program.
Często podczas projektowania spotykamy się z sytuacją, gdy na jednym rzucie część obiektów znajduje się poniżej, a część powyżej płaszczyzny cięcia.
Układ współrzędnych w Revicie jest funkcjonalnością, która na pierwszy rzut oka wygląda dosyć tajemniczo, jednak po bliższym zapoznaniu się z tematem okazuje się, że proces definicji układu nie jest tak skomplikowany, jak się wydawało.
Wspólnie z portalem Sztuka Architektury zakończyliśmy cykl szkoleń UBIMuj się z nami!
W sumie w części podstawowej i zaawansowanej wzięło udział około 130 osób z 5 krajów!
Ponad 40 godzin szkolenia z obsługi Autodesk Revit, ponad 20 różnych zagadnień BIMowskich, 7 sponsorów...