LOGOWANIE WIADOMOŚĆ WIADOMOŚĆ

Revit. Warianty projektu / świadome decyzje projektowe

Data: 06.09.2017

W tym artykule przyjrzymy się kolejnej z ważnych funkcjonalności Revita®, a mianowicie Wariantom. Dają one możliwość przeanalizowania projektu lub jego fragmentu w kilku wersjach po to, aby wybrać tę najbardziej zrównoważoną z punktu widzenia energetycznego, wizualnego czy też ekonomicznego.

Pracę z wariantami projektowymi rozpoczynamy od stworzenia zestawu wariantów za pomocą ikony Warianty projektu (Design options) na zakładce Zarządzaj, nadając mu nazwę nawiązującą do analizowanego fragmentu modelu (np. Wejście główne, Elewacja wschodnia itd.). Następnie przypisujemy do niego warianty w liczbie adekwatnej do danej sytuacji projektowej. Nie ma górnego limitu narzuconego przez program, jesteśmy więc ograniczeni jedynie czasem i naszą kreatywnością. Tworząc nowy zestaw, musimy jednak pamiętać, że powinien zawierać co najmniej dwa warianty. Dopiero ta liczba daje nam możliwość porównywania i wyboru.

Cały artykuł (strona 96), wraz z pełnym e-wydaniem 56.numeru czasopisma Zawód:Architekt znajdziesz klikając na ten link.

 

Skutecznego revitowania!

Krzysztof Adach

##zgopsprw#at#rpsprw.ea##

www.cadach.pl

https://www.cadach.pl/e-szkolenia.html

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera, by otrzymywać najnowsze informacje.